Pelé: ‘Hoop op finale tegen Frankrijk’

VIDEO | De Braziliaanse oud-topvoetballer Pelé hoopt dat Brazilië aankomende zomer op het WK de winst pakt. Het liefst in een finale tegen Frankrijk, zo geeft de voormalig Wereldvoetballer van het Jaar aan.

‘Ik hoop echt dat we de finale spelen tegen Frankrijk, en ik hoop echt dat we die winnen. Dat zou fantastisch zijn omdat Frankrijk Brazilië verslagen heeft in de laatste drie confrontaties op een WK’, aldus Pelé die veel verwacht van landgenoot Neymar.

‘Neymar is een fantastische speler’, geeft Pelé aan. ‘Hij komt terug naar Brazilië met meer ervaring. Maar de druk zal niet alleen op de schouders liggen van Neymar, de druk ligt op het hele Braziliaanse elftal.’

‘Mijn eerste herinnering aan een WK is geen goede. Ik kan me nog herinneren dat ik mijn vader hoorde huilen’, vertelt Pelé over het WK 1950 dat Brazilië in eigen land verloor van Uruguay. ‘Het idee is om die herinnering volledig uit te wissen.’

Bekijk de video hier:

Praat Mee!