-
De politiek houdt “Het Wilde Westen” van online kansspelen zelf in stand - 27 juni 2017
-
Wint Ajax een Europese prijs? - 23 mei 2017
-
De onthutsende persconferentie van de KNVB - 10 mei 2017
-
Hoort De Vrij in de basis van Oranje? - 10 maart 2017
-
Oranje selectie voor Wit Rusland en Frankrijk met veel (ex) feyenoorders - 30 september 2016
-
Ongelooflijk: Nederland favoriet voor de winst tegen Zweden - 5 september 2016
-
Opnieuw FIASCO Nederlands Elftal tegen Grieken - 1 september 2016
-
Crisis bij Oranje compleet, Blind de volgende? - 31 augustus 2016
-
PSV opnieuw hofleverancier bij voorselectie Oranje - 18 augustus 2016
-
Advocaat verlaat Oranje voor Fenerbahçe - 15 augustus 2016
De Jong blij met transfers Eredivisionisten: ‘Supertrots’
Een belangrijke pion in de successen van Oranje, Nigel de Jong, kijkt nog steeds goed terug op het WK. De ploeg van oud-bondscoach Louis van Gaal rees af naar Brazilië met lage verwachtingen van de buitenwacht. Echter maakte Oranje furore, en eindigde het op een prachtige derde plek.
Er werd op voorhand veel gesproken over het (te) lage niveau van de Eredivisionisten in de selectie van Van Gaal. Echter werkten onder andere Daley Blind en Bruno Martins Indi zich op tot publiekslievelingen: ‘Ik ben heel trots op jongens als Bruno Martins Indi en Daley Blind’, vertelde De Jong aan Helden. ‘Veel van de jonge jongens werden voor het WK al afgeschreven. Die jonge spelers zijn allemaal uitgegroeid tot volwaardige internationals, zijn fantastische spelers geworden.’
Mede door de adviezen van middenvelder De Jong hebben de ‘nieuwkomers’ zich wegwijs gemaakt: ‘Ik ben destijds ook opgevangen bij de club en Oranje, kreeg bijvoorbeeld van Clarence Seedorf adviezen. Als je ziet dat die jongens raad nodig hebben, moet je die geven”, vindt De Jong. “Mede daardoor zijn we een eenheid geworden’, sluit de middenvelder af.