Hecking passeert Dost voor kwartfinaleduel Europa League

Bas Dost moet zijn doelpuntendroogte bij VFL Wolfsburg bekopen met een reserverol. De Nederlandse spits heeft al 787 minuten geen doelpunt meer gemaakt en moet donderdagavond voor het Europa League-duel met Napoli plaatsmaken voor Nicklas Bendtner.

In de competitie moest Dost vorig weekend ook al genoegen nemen met een plek op de bank. De Deventenaar viel tien minuten voor tijd nog wel in tegen Schalke, maar kon niet voorkomen dat zijn ploeg twee punten morste tegen de club van Klaas-Jan Huntelaar. Ook toen kreeg Bendtner het vertrouwen van trainer Dieter Hecking.

Dat is vanavond dus niet anders. Voor de keuze van Hecking valt overigens wel wat te zeggen. Bendtner was in de EL-duels met Inter en Napoli nog trefzeker, terwijl de Deen in maart nog een hattrick scoorde voor de nationale ploeg. Dost is daarentegen in een diep dal terecht gekomen, nadat hij het nieuwe jaar nog zo goed was begonnen. Inmiddels heeft de spits van het Nederlands elftal echter alweer ruim een maand niet gescoord.

Praat Mee!