‘UEFA zal stappen ondernemen als FIFA straatje niet schoonveegt’

‘Hoe krijgen we het voetbal weer schoon?’ Dat was de belangrijkste vraag die UEFA-erevoorzitter Lennart Johansson stelde tijdens een vergadering van de Europese voetbalbond in Praag. De 85-jarige Zweed is blij dat de FBI en de Zwitserse justitie een handje helpen.

‘Iemand moest het doen, nietwaar?’, zegt Johansson in een interview met het Algemeen Dagblad. ‘De bond moet schoongeveegd. En dat kan alleen als een zeer integer iemand zich verkiesbaar stelt als voorzitter. Anders kan de FIFA beter worden opgedoekt.’

Volgens Johansson moet de FIFA snel gaan beginnen met een reorganisatie om het imago van de wereldvoetbalbond en de voetballerij in zijn algeheel te redden. De oud-bestuurder schuift de schuld van de crisis bij de FIFA in de schoenen van aftredend voorzitter Sepp Blatter. ‘Ik kan vergeven, maar niet vergeten wat Sepp Blatter heeft gedaan’, aldus Johansson.

Blatter en Poetin

‘Blatter is een slimme man. Intelligent, en extreem handig. Maar hij heeft zijn talenten totaal verkeerd aangewend’, is Johansson van mening. ‘Het is iemand die lacht met zijn gezicht, maar niet met zijn ogen. Dat zie ik ook bij Poetin. Ze passen goed bij elkaar.’

photo credit: UEFA Logo via photopin (license)

Praat Mee!