-
De politiek houdt “Het Wilde Westen” van online kansspelen zelf in stand - 27 juni 2017
-
Wint Ajax een Europese prijs? - 23 mei 2017
-
De onthutsende persconferentie van de KNVB - 10 mei 2017
-
Hoort De Vrij in de basis van Oranje? - 10 maart 2017
-
Oranje selectie voor Wit Rusland en Frankrijk met veel (ex) feyenoorders - 30 september 2016
-
Ongelooflijk: Nederland favoriet voor de winst tegen Zweden - 5 september 2016
-
Opnieuw FIASCO Nederlands Elftal tegen Grieken - 1 september 2016
-
Crisis bij Oranje compleet, Blind de volgende? - 31 augustus 2016
-
PSV opnieuw hofleverancier bij voorselectie Oranje - 18 augustus 2016
-
Advocaat verlaat Oranje voor Fenerbahçe - 15 augustus 2016
‘Oranje-spelers lijken het verlies niet erg te vinden’
Heel Nederland viel donderdagavond over Oranje heen nadat IJsland al feestend de Amsterdam Arena verliet. Voor de derde keer in de EK-kwalificatiereeks delfde het Nederlands elftal het onderspit. Ook Willem van Hanegem zat voor de televisie naar de eerste wedstrijd van bondscoach Danny Blind te kijken en kon niet geloven wat hij zag.
De voormalige international van het Nederlands elftal valt in het Algemeen Dagblad onder meer Memphis Depay af. ‘Het maakt me niet uit dat hij met een hoed en een sjaal naar Oranje komt. Wat hij buiten het veld doet, moet hij zelf weten’, laat Van Hanegem optekenen. ‘Hoewel hij met een paar bretels en een baard zo naar de Amish kan in Amerika om in zo’n huifkar te zitten. Maar hij moet niet zo zeiken en zaniken als hij even aan zijn shirt wordt getrokken. Die maniertjes moet hij afleren. En hij moet ook niet denken na twee goals tegen Club Brugge dat hij er al is. Het begint pas voor hem, hij moet zich helemaal bewijzen.’
Wat Van Hanegem na afloop van de wedstrijd vooral stoorde, was het gedrag van Daley Blind. De speler van Manchester United praatte na het laatste fluitsignaal met een ploeggenoot en deed dat met zijn hand voor zijn mond, zodat liplezers er niet achter kunnen komen wat hij zei. ‘Wat doet die gozer nou. Die maniertjes. Heeft hij geen andere dingen om zich op dat moment druk over te maken?’, bekritiseert Van Hanegem de zoon van de bondscoach, die wegens afwezigheid van Jetro Willems als linksback speelde. ‘Kennelijk niet. Ik zie geen spelers die het verlies erg lijken te vinden. Nou dan ga ik me ook niet druk maken.’
Druk
Oranje was uiteindelijk niet bestand tegen de immense druk die op de wedstrijd tegen IJsland lag, zo concludeert De Kromme. ‘Zelfs een routinier als Arjen Robben laat zich er gek door maken. Het zou me niet verbazen als zijn blessure is veroorzaakt door stress, pure spanning. Omdat hij voor het eerst aanvoerder is. En omdat die IJslanders belangrijker worden gemaakt dan ze zijn’, sluit Van Hanegem af. (Foto: Kathi Rudminat, Wiki Commons)