-
De politiek houdt “Het Wilde Westen” van online kansspelen zelf in stand - 27 juni 2017
-
Wint Ajax een Europese prijs? - 23 mei 2017
-
De onthutsende persconferentie van de KNVB - 10 mei 2017
-
Hoort De Vrij in de basis van Oranje? - 10 maart 2017
-
Oranje selectie voor Wit Rusland en Frankrijk met veel (ex) feyenoorders - 30 september 2016
-
Ongelooflijk: Nederland favoriet voor de winst tegen Zweden - 5 september 2016
-
Opnieuw FIASCO Nederlands Elftal tegen Grieken - 1 september 2016
-
Crisis bij Oranje compleet, Blind de volgende? - 31 augustus 2016
-
PSV opnieuw hofleverancier bij voorselectie Oranje - 18 augustus 2016
-
Advocaat verlaat Oranje voor Fenerbahçe - 15 augustus 2016
Van Gelder sluit Houdini-act uit: ‘Oranje verdient plaatsing voor het EK niet eens’
De pech die het Nederlands elftal al de gehele kwalificatiereeks voor het EK van 2016 achtervolgt, gaat Oranje zaterdagavond ook opbreken in Astana. Dat voorspelt Jack van Gelder, die tientallen jaren Oranje achterna reisde voor de NOS.
‘Het zal tegen Kazachstan ook wel weer fout gaan’, sombert Van Gelder. ‘Oranje verdient het eigenlijk niet eens meer zich te plaatsen. Ik heb na de eerste wedstrijd tegen IJsland al geroepen dat we het niet gaan halen. Het gif ontbreekt, er is geen bezieling meer en ze spelen nerveus’, legt de presentator van Sport 1 zijn vinger op de zere plek.
‘Tegen Kazachstan moet ik het ook nog maar zien. Ik zie ons zomaar weer na 8 minuten op achterstand komen of een vroege rode kaart krijgen’, gaat Van Gelder verder op de website van zijn werkgever. ‘Het lijkt wel of al het geluk dat we op het WK hebben gehad nu is omgedraaid naar pech. Als je het koppie er dan ook niet bij hebt, ga je het gewoon niet halen. Eigenlijk verdien je het niet eens als je ziet dat landen als Noord-Ierland en misschien Albanië zich wél plaatsen.’
‘Ik hoop natuurlijk wél dat Nederland wint en dan moet Tsjechië zijn sportieve plicht doen tegen Turkije’, aldus Van Gelder. ‘De Tsjechen zullen niet op volle sterkte spelen, maar dan kunnen ze nog steeds winnen. Net als toen ze Duitsland op het EK 2004 met een B-team versloegen, waardoor Nederland doorging. Maar ik geloof nu niet in een Houdini-act.’