-
De politiek houdt “Het Wilde Westen” van online kansspelen zelf in stand - 27 juni 2017
-
Wint Ajax een Europese prijs? - 23 mei 2017
-
De onthutsende persconferentie van de KNVB - 10 mei 2017
-
Hoort De Vrij in de basis van Oranje? - 10 maart 2017
-
Oranje selectie voor Wit Rusland en Frankrijk met veel (ex) feyenoorders - 30 september 2016
-
Ongelooflijk: Nederland favoriet voor de winst tegen Zweden - 5 september 2016
-
Opnieuw FIASCO Nederlands Elftal tegen Grieken - 1 september 2016
-
Crisis bij Oranje compleet, Blind de volgende? - 31 augustus 2016
-
PSV opnieuw hofleverancier bij voorselectie Oranje - 18 augustus 2016
-
Advocaat verlaat Oranje voor Fenerbahçe - 15 augustus 2016
Oranje begint met Zoet aan allesbepalende EK-kwalificatieavond
Danny Blind kiest dinsdagavond tegen Tsjechië voor dezelfde tien veldspelers die ook in de basis stonden tijdens het gewonnen EK-kwalificatieduel met Kazachstan (1-2). Alleen op doel heeft Blind noodgedwongen een wijziging moeten aanbrengen. Daar vervangt PSV-keeper Jeroen Zoet de geblesseerde Tim Krul.
Dat betekent dat Robin van Persie opnieuw moet beginnen op de bank. De bondscoach geeft in de punt van de aanval de voorkeur aan Klaas-Jan Huntelaar. Memphis Depay en Anwar El Ghazi starten vanaf de vleugels, terwijl het middenveld wordt gevormd door Daley Blind, Georginio Wijnaldum en aanvoerder Wesley Sneijder. Achterin houdt Blind het vertrouwen in Kenny Tete, Virgil van Dijk, Jeffrey Bruma en Jaïro Riedewald.
De uitgangspositie voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Tsjechië is inmiddels bekend. Nederland is afhankelijk van wat IJsland doet tegen Turkije. Alleen als de Scandinaviërs winnen van de Turken, plaatst Oranje zich voor de play-offs van het EK 2016. De vorige ontmoeting tussen IJsland en Turkije biedt enig perspectief voor het Nederlands elftal. Op 9 september 2014 won IJsland in eigen huis met 3-0 van de Turken, die weinig hadden in te brengen in Reykjavik.
De kaarten liggen nu anders. IJsland heeft zich reeds gekwalificeerd voor het EK en lijkt het heilige vuur te zijn verloren. De laatste twee interlands wisten de eilandbewoners niet te winnen van Kazachstan (0-0) en Letland (2-2). Bovendien is Turkije bezig aan zijn langste ongeslagen reeks in negen jaar. De ploeg van bondscoach Fatih Terim heeft al zeven duels op rij niet meer verloren (5 gewonnen, 2 gelijk).
Zowel Nederland – Tsjechië als Turkije – IJsland begint om 20.45 uur. Beide duels zijn uitgebreid te volgen op deze site.
Opstelling Nederland tegen Tsjechië: Zoet; Tete, Bruma, Van Dijk, Riedewald; Wijnaldum, Blind, Sneijder; El Ghazi, Huntelaar en Memphis. (Foto: Вячеслав Евдокимов, Wiki Commons)