Van Gaal: ‘Met punt naar achteren’

In een groot interview met het Algemeen Dagblad laat bondscoach Louis van Gaal weten dat Oranje op het WK met ‘de punt naar achteren’ zal gaan voetballen. Dat heeft onder andere te maken met de voorbereidingstijd die volgens Van Gaal niet lang genoeg is om andere systemen erin te slijpen.

‘Het beoogde basisteam is waarschijnlijk pas één week voor vertrek naar Brazilië compleet. Eén week! Dat heeft consequenties. Bijvoorbeeld dat we definitief met de ‘punt naar achteren’ zullen spelen op het WK’, begint hij in de krant.

‘Dat heeft te maken met de komende tegenstanders, maar ik heb ook gewoonweg de tijd niet om het oude Ajax-systeem in te slijpen, 3-4-3 met een echte nummer 10. Dat lukt gewoon niet in een weekje. Daarvoor is die speelwijze veel te moeilijk, luistert de onderlinge afstemming té nauwkeurig.’

Tien plekken in de selectie zijn zeker volgens de bondscoach. ‘Als ze fit zijn. Dus dertien plekken zijn nog open. Dat is veel ja, dat vind ik zelf ook. Maar ga kijken: Ajax speelt zoals wij willen spelen. Feyenoord min of meer ook. PSV speelt onder Cocu ook zo. Maar verder?’

‘In het buitenland Bayern München, maar daar speelt alleen Robben. Strootman bijvoorbeeld zit bij die tien zekeren voor het WK, maar hij speelt bij AS Roma wel in heel andere omstandigheden dan bij mij. En zoveel oefenwedstrijden hebben we niet om alles tot in de puntjes op elkaar af te stemmen.’

Ook Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder voetballen zo bij hun club. ‘De laatste keer dat ik Sneijder heb zien spelen, stond hij links aan de zijkant van het middenveld. En Hamburg gaat qua prestaties ook niet zo lekker. Fer staat bij Norwich op de ‘dubbele 6-positie’. En zo kan ik er veel meer opnoemen.’ (foto: Pro Shots)

Praat Mee!