Neuer eist scherpte: ‘De eerste wedstrijd is de eerste finale’

Doelman Manuel Neuer van het Duitse team voorziet dat het eerste duel op het WK in Brazilië van cruciaal belang zal zijn. Die Mannschaft speelt namelijk haar eerste duel tegen Portugal.

‘Het is belangrijk goed te starten, het liefst met een overwinning’, geeft Neuer aan op de clubwebsite van Bayern München. ‘Een overwinning geeft ons kracht voor de wedstrijden erna. De eerste wedstrijd is de eerste finale. Voetbal is de nummer één sport in ons land. We zullen de hoge verwachtingen proberen te vervullen’, vervolgt de 42-voudig international.

Op het WK van 2010 begonnen de Duitsers onder leiding van Joachim Löw uitstekend. Ze wonnen toentertijd hun eerste wedstrijd met 4-0 van Australië en werden uiteindelijk derde in Zuid-Afrika. Saillant detail is dat Spanje, de wereldkampioen van 2010, zijn eerste duel juist met 0-1 van Zwitserland verloor. Duitsland zal in Brazilië, naast Portugal, ook aantreden tegen Ghana en de Verenigde Staten in Groep G. (Foto: Steindy)

Praat Mee!